Google, Chromebook 10 Serisine Classroom Güncellemeleriyle ARCore Desteği Ekliyor

Google, Chromebook 10 Serisine Classroom Güncellemeleriyle ARCore Desteği Ekliyor

08 Ağustos 2018 12:32

Google, önümüzdeki sonbahar döneminde, özellikle Chrome OS'u çalıştıran ilk tablet olan Acer ChromeBook Tab 10'un yeni lansmanı ile birlikte, yaz boyunca Classroom'a üzerinde çalışmalar yaparak yeni özellikler ekledi . Google, tablete ARCore desteğini getireceğini ve eğitimcilerin sanal bir öğretmen olmasına ve öğrenciler için artırılmış ve sanal gerçeklik maceralarına liderlik etmesini sağlayacağını duyurdu.

Chromebook Tab 10, Google'ın tüm Classroom uygulamalarıyla uyumludur ve öğrencilerin Expeditions uygulamasıyla Magic School Bus benzeri deneyimlere sahip olmalarını sağlar . Öğretmenler, öğrencilerin masalarına aktif volkanlar yerleştirebilir veya sınıf tavanlarına ulaşan DNA iplik eğirme merdivenlerini gösterebilirler.

Bu sanal maceralar da VR dünyasına giriyor. Google Earth uygulamasında, Cardboard ve Daydream kulaklıklarıyla kullanım için 30 yeni etkinlik ve ders planları mevcut durumda. Öğrenciler istedikleri şekilde geze bilir ve Afrika'daki kendi safarilerine gidebilir ve bu cihazlarla dünyadaki herhangi bir ülkeyi veya şehri keşfedebilirler. Google Drive, öğrencilerin de bu maceralardan fotoğraflarını ve ödevlerini bulut aracılığıyla kolayca kaydetmelerini sağlayacak olan Classroom'a bu özelliği entegre edecek.

Classroom uygulaması ayrıca, kenar boşlukları belirleme veya Dokümanlar'daki asılı girintileri kullanma becerisi de dahil olmak üzere birkaç küçük güncellemeyi daha gerçekleştirecek. Eğitimde daha iyi bir konuma gelinmesi ve öğrenci , öğretmen deneyimlerinin geri bildirimlerine hızlı bir şekilde ulaşılması için bir kaç tasarımsal değişiklikte gerçekleştirdi. Google, eğitimcilerin tüm yeni güncellemelerle hız kazanmasına yardımcı olmak için Öğretmen Merkezi eğitim eğitimlerini uygulayacağını söylüyor. 


Yorum Yaz

Me Yazilim

Copyright © 2017. Web Sitelerimiz Dakik Plus İnternet Hizmetleri'nde Güvenle Barınmaktadır.

Me Yazılım Kütahya Kütahya Web Yazılım ve Tasarım - Armut.Com