Sanal Ameliyat Teknolojisi Tıp Dünyasına Tecrübe Katacak VR

Sanal Ameliyat Teknolojisi Tıp Dünyasına Tecrübe Katacak VR

14 Ağustos 2018 16:13

Sanal Gerçeklikte Doktorlar , Pilotlardan Geri Kalmayacak !

Pilotlar VR teknolojisi ile Similasyon ortamında tecrübe kazanacak eğitim alabiliyorda bunu doktorlar neden yapamıyor ? Sorusuna bu gelişme ile çok güzel bir cevap verilmiş. Günümüzde insan sağlığının önemi ve doktor hatalarından hayatını kaybeden insanlarında fazla olduğu bir dönem içerisindeyken böyle bir teknolojik gelişme doktor adaylarının daha başarılı işler çıkarmasını sağlayacak.  Londra'nın FundamentalVr girişim merkezinde geleceğin cerrah eğitim aracının geliştiriildiği duyruldu. Mevcut tekniklerin izin vereceği gibi doktorlara gerçekçi bir eğitim deneyimi sunmak için haptik geri bildirimle birleştirilen ucuz sanal gerçeklik bileşenlerini kullanıyorlar.

FundamentalVR teknolojisiyle, VR neşterini VR omurga'da yukarı ve aşağı doğru çalıştırdığınızda, elde taşınan çevre birimleri tarafından oluşturulan direnç, her bir vertebradan sıçrayan bıçağın ucunu hissedebileceğiniz anlamına gelir. Bu kusursuz bir deneyim değildir ancak başlangıç seviyesindeki cerrah adaylarına çok farklı bir tecrübe katacağına eminiz. 

İngilterede çalışmaları tamamlanan FundamentalVR teknolojisiyle ciddi ölçüde üniversite hastanelerindeki masraflarda düşüş olabilineceği düşünülmekte. Satış fiyatı abonelik işleminde 7.500 $ bu indirimi var saymazsak  bütün gerekli donanımları ile almaya kalktığınızda yıllık 25.000 $ bakımınıda göz önünde bulundurmanız gerekecek. Toplam miktar 100.000$ Bulmaktadır.

 


Yorum Yaz

Me Yazilim

Copyright © 2017. Web Sitelerimiz Dakik Plus İnternet Hizmetleri'nde Güvenle Barınmaktadır.

Me Yazılım Kütahya Kütahya Web Yazılım ve Tasarım - Armut.Com