Yeni Nesil Örgü Defteri - Orgum.Net

Yeni Nesil Örgü Defteri - Orgum.Net

09 Ağustos 2020 12:29

MeYazılım ailesi olarak yeni projemizi sizlere duyurmaktan gurur duyuyoruz. Yeni nesilin örgü defteri olmasını hedeflediğimiz orgum.net adlı sitemizin sizlerle birlikte daha güzel yerlere geleceğinden kuşkumuz bulunmamakta. Siz değerli örgü severlerin sihirli parmakları ile yaptığı şaheserleri bizlerle paylaşarak sitemizde ve uygulamalarımızda yayınlamaktan onur duyarız.

Geleneksel Türk el sanatları içerisinde önemli bir yer tutan örgü özellikle kadınlar tarafından severek yapılan bir elişidir. Siz de buna sanata ilgi duyuyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız sitemizde ücretsiz örgü modelleri bulacaksınız. Kendiniz, sevdikleriniz hatta evcil hayvanlarınız için ücretsiz modeller arasından dilediğinizi detaylı anlatımı sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Eğer örgüye eliniz yatkınsa bu becerinizi bir işe dönüştürerek evinizde çocuğunuzu büyütürken ek gelir sahibi olabilir ya da çalışıyorsanız akşamları örgüye vakit ayırarak yan gelir kaynağı yaratabilirsiniz. 


En yaygın kullanılan temel örgü çeşitleri arasında düz örgü, ters örgü, haroşa, selanik, pirinç örgü gibi modelleri bulunur. Bunların yanı sıra son yıllarda geleneksel Japon örgü modellerinden amigurumi örgü modelleri de yaygınlık kazanmıştır. Sitemizde amigurumi, temel örgü modelleri ve daha fazlasının yapılışını detaylı olarak bulacaksınız. 


Örgü modelleri denilince akla ilk olarak kazak, atkı, bere gibi modeller gelmekle birlikte esasen örgü, geniş bir model yelpazesine sahiptir. Sitemizde kadın, erkek, bebek-çocuk, ev dekorasyon ve evcil hayvan kategorilerinde ücretsiz modeller bulunur. 
Kadın örgü modelleri kategorisinde; hırka, yelek, panço gibi klasik kışlık örgü modellerinin yanı sıra etek, büstiyer, bluz, şort, aksesuar gibi modellerinin de detaylı anlatımını bulacaksınız. Bebek-çocuk kategorisinde klasik modellerin yanı sıra tulum, elbise, portbebe gibi ürünler de yer alır. Evcil hayvan kategorisinde ise kışın dostlarınızın ısınma ihtiyacını karşılayacak, tarzlarını tamamlayacak giyim ürünlerinin yanı sıra minder, oyuncak modelleri gibi ürünler bulunur. Giyim ve aksesuar ürünlerinin yanı sıra battaniye, yastık kılıfı, masa örtüsü, paspas gibi kullanım ya da dekor amaçlı ev-dekorasyon ürünleri kategorimize de göz atabilirsiniz. Ev-dekorasyon kategorisinde yer alan ücretsiz modeller arasında dantel işleri de bulunur. Tüm örgü modelleri detaylı bir anlatıma sahiptir ve uygulaması kolaydır.

Yeni açmakta olduğumuz orgum.net adlı sitemiz yakın süre zarfında "Orgu Defterim " , "Amigurumi Modelleri" ve "Orgum" adlı uygulamalar ile destekleyeceğiz. Yorum ve öneri yapan herkese teşekkür ederiz.


Yorum Yaz

Me Yazilim

Copyright © 2017. Web Sitelerimiz Dakik Plus İnternet Hizmetleri'nde Güvenle Barınmaktadır.

Me Yazılım Kütahya Kütahya Web Yazılım ve Tasarım - Armut.Com