YouTube , Twitch Özelliklerinin Tanıtımını Yeni Bütçeyle Müjdelendirdi

YouTube , Twitch Özelliklerinin Tanıtımını Yeni Bütçeyle Müjdelendirdi

14 Ağustos 2018 16:36

YouTube Bağış Özelliğini Getiriyor !

YouTube, rakip platformlardan gelen baskıların artmasıyla, yeni para kazanma özelliklerinin yerden kalkmasına yardımcı olmaya çalışıyor ve içerik oluşturucuları bunları tanıtmaya bile hazır. Bloomberg'den gelen rapora göre , Google’ın sahip olduğu platform, bu yılın başlarında yeni bağış ve ücretli üyelik özelliklerini kullanmaya karar vermesiyle , içerik oluşturuculara yani yayıncılarına ciddi rakamlar teklif ediyor. bu hareketi , etkileyicilerin Patreon gibi Twitch ve para kazanma platformları gibi rakip siteler için siteden ayrılmalarını ve youtube üzerinden yayın hayatlarına devam etmeleri söz konusu olabilir.

Ocak ayında tanıtılan Süper Sohbet, görüntüleyenlerin canlı bir yayın sırasında bir YouTube içerik oluşturucusuna "bahşiş vermesini" ve sonuç olarak, yorumlarının, bağışlamanın boyuna göre belirlenen uzunluğu ile ekranda kalmasını sağlayacak. Twitch'te, görüntüleyenlerin aylık abonelik ücretine ek olarak flamalar ödüllendirebileceği duyurmuştu.

Bu özellik, içerik oluşturucuların canlı yayınlarından daha iyi para kazanmalarını sağlarken, her YouTube yayıncısının yıldız olamadığını varsaymamız gerek. . Her Süper Sohbet bağışının yüzde otuz kısmı YouTube'un cebine giriyor, bu da birçok içerik oluşturucu için platformdan para kazanmanın en iyi yolunun sponsorlu içerik satmaya ve reklam kesintilerine bağlı olduğu anlamına geliyor.

Bunu telafi etmek için YouTube, bu özelliği tanıtmak için aynı içerik oluşturuculara özellikle oyun kanalları için ciddi mevlalarda ödeme yapmaya hazırlanıyor.

Şirket, içerik oluşturucuları bu yeni Twitch stili özelliklerini kullanmaya teşvik ederek, onları daha uzun süre kullanabileceklerini ve YouTube için daha güvenilir gelir kaynakları oluşturabileceğini umuyor. Bu anlaşmalar, içerik oluşturucuları YouTube ile kısıtlamaz, ancak Bloomberg , şartların içerik oluşturucuların diğer platformlarda yayınlamadan önce YouTube'a içerik göndermelerini gerektirdiğini bildirir.


Yorum Yaz

Me Yazilim

Copyright © 2017. Web Sitelerimiz Dakik Plus İnternet Hizmetleri'nde Güvenle Barınmaktadır.

Me Yazılım Kütahya Kütahya Web Yazılım ve Tasarım - Armut.Com